VS-20CDH02HM3/I
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-20CDH02HM3/I
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Ir - Reverse Current : 10 uA
Package / Case : TO-263-3
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 210 A
Vf - Forward Voltage : 770 mV
Packaging : Reel
Vr - Reverse Voltage : 200 V
Configuration : Dual Common Cathode
Recovery Time : 25 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 20 A
Manufacturer : Vishay Semiconductors
Description : Rectifiers Dual 2x10A 200V FRED Pt AEC-Q101