Q4015LTH
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Q4015LTH
Category : Discrete Semiconductor Products Thyristors TRIACs
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Voltage - Off State : 400 V
Series : -
Supplier Device Package : TO-220 Isolated Tab
Current - On State (It (RMS)) (Max) : 15 A
Mfr : Littelfuse Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Triac Type : Internally Triggered
Package / Case : TO-220-3 Isolated Tab
Configuration : Single
Current - Hold (Ih) (Max) : 70 mA
Base Product Number : Q4015
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) : 167A, 200A
Description : TRIAC INT TRIGGER 400V 15A TO220
Contact Now
TRIAC Internally Triggered 400 V 15 A Through Hole TO-220 Isolated Tab